Torino e zyrtarizon lëvizjen, Ujkani firmos kontratën 1-vjeçare

Sport

Portieri i Kosovës, Samir Ujkani ka ndryshuar skuadër.

Portieri i përfaqësueses së Kosovës pasi mbylli marrëveshjen me turqit e Rizepsor, ishte i lirë dhe në këtë formë ka gjetur akordin për t’iu bashkuar klubit nga Serie A.

Ujkani ka nënshkruar kontratë 1-vjeçare me Torinon.

31-vjeçari do të jetë zgjedhja e dytë në portën e këtij klubi, pasi zgjedhja e parë është Salvatore Sirigu.

ME TE LEXUARAT