Këto ushqime nuk duhet t’i hani në mëngjes

Kliko per me shume info

Vakti i mëngjesit është mjaft i rëndësishëm, edhe pse janë të shumtë ata që nuk e konsumojnë.

Gjithsesi, për ata që hanë në mëngjes duhe të kenë parasysh se disa ushqime nuk janë të rekomandueshme.

Kliko per me shume info

Ëmbëlsira

Sipas të dhënave, përveç se kanë shumë kalori, ëmbëlsirat e mbushin trupin me sheqer.

Simitet me salçiçe

Salçicet me bukë përmbajnë sasi të mëdha të kripës gjë që rrit frikshëm tensionin e gjakut.

Produktet e brumit.

Byrekët dhe produkte të tjera të brumit nuk duhen ngrënë në mëngjes.

Kaloritë, yndyrnat e ngopura dhe karbohidratet e përpunuara rrisin rrezikun e diabetit të tipit 2 dhe sëmundjeve kardiovaskulare.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here