Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Skema e vjedhjes përmes TVSH-së, arrestohet një tjetër biznesmen

Policia e Tiranës ka vënë në pranga edhe një tjetër biznesmen të shpallur në kërkim për skemën e mashtrimit me TVSH-në, duke çuar në 17 numrin e personave të arrestuar.

Në pranga ka rënë Agim Kola administrator i kompanisë Rruge Sinjalistike Mirembajtje & Hidro Company.

Më parë në lidhje me këtë rast mashtrimi ishin arrestuar edhe 16 biznesmenë të tjerë, por 10 prej të cilëve u liruan, ndërsa 6 janë lënë në arrest me burg 20 ditë. Të arrestuarit bënin shit-blerje fiktive mes kompanive të tyre duke përfituar rimbursimin e TVSH-së.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.