Lajmi i fundit

Kuvendi publikon emrat e kandidatëve për në Kushtetuese

Pranë GJK kanë aplikuar gjyqtarët Ardita Buna Alsula, Ded Kasneci, Klodian Rado dhe Regleta Panajoti.

Kuvendi po ashtu ka bërë me dije se për vendet vakante kanë aplikuar edhe Shaqir Hasanaj, si dhe Vjosa Bodo Mujo.

Vakancat në Gjykatën Kushtetuese rrjedhin pas mbarimit para afatit ligjor të mandatit të Fatos Lulos.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close