Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Bllokohet anija ruse në portin e Durrësit, zbulohet arsyeja

Një anije ruse është bllokuar mbrëmjen e sotme në portin e Durrësit. “BalkanWeb” mëson se mjeti i lundrimit ishte me gurë, ndërsa kishte dy javë në radhë në pritje që të shkarkohej.

Po ashtu bëhet e ditur se anija që ishte nisur nga Rusia dhe si destinacion kishte vendin tonë, është bllokuar me urdhër të Gjykatës së Durrësit.

Shkak është fakti se nuk është rënë dakord për çështjen e pagesës, mes palës dërguese dhe asaj pritëse. Pritet që të tjera detaje të dalin në dritë mbi ngjarjen në fjalë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.