Lajmi i fundit

Nuk ndalen termetet, toka dridhet sërish

Në një kohë kur të gjithë jemi sy e veshë ndaj çdo zhvillimi të fundit të aktivitetit sizmik në vend, duket se toka vazhdon ende të dridhet.

Nisur nga të dhënat e Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti i fundit është regjistruar në orën 18:42, i shkallës 3 Rihter.

Te dhenat e termetit: Data: 22/09/2019
Ora: 18:42:59
Magnituda = 3
Zona: 9Km V Durres
41.4° N, 19.47° E
Thellësia: 40 KM

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close