Aktualitet

Tërmeti ndan më dysh pallatin në Durrës, banorët në qiell të hapur

Vijojnë raportimet e dëmeve nga tërmeti i fortë që lëkundi dje Shqipërinë.

Mes qyteteve më të dëmtuara duket se është Durrësi, qyteti më pranë epiqendrës së lëkundjeve sizmike.

Siç shihet në fotot e mëposhtme, një pallat në qytetin bregdetar ka pësuar dëmtime të shumta, duke krijuar një vijë ndarëse në mes.

Për këtë arsye, qytetarët kanë lënë banesat e tyre dhe kërkojnë ndihmën e qeverisë pasi prej mbrëmjes së djeshme janë në qiell të hapur

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close