Lajmi i fundit

‘Duam Drejtesi’, thirrja e fuqishme e protestuesve te Unazes se Re perpara Policise

Tek Drejtoria e Policisë së Tiranës, efektivët i kanë bërë thirrje banorëve të Unazës së Re që po protestojnë, që të largohen nga trotuari dhe të zhbllokojnë trafikun.

Banorët janë mbledhur aty për të protestuar me thirrjen “Duam drejtësi”, duke kërkuar lirimin e tre prej tyre që Policia i arrestoi këtë mëngjes në Unazën e Re, pikërisht pse kundërshtojnë shembjen e shtëpive të tyre ngritur atje pa u kompensuar
Protetsuesit po lëshojnë thirrje të forta kundër kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut Erion Veliaj se po grabisin miliona euro në kurriz të tyre duke pastruar paratë e pista.

Banorët mbëhsteten fuqimisht nga ish-deputetët e opozitës, Klevis Balliu i PD dhe Endrit Braimllari i LSI.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close