Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Braktisja e djalit 11-vjeçar/ Rama: S’ka faj ambasadori, eshte urdheri im

Kryeministri Edi Rama në një deklaratë për mediat po flet në lidhje me përgjigjen negative që mori sot Shqipëria për hapjen e negociatave.

 

or jo vetëm, Kryeministri Edi rama ka folur në lidhje me djalin e mitur shqiptar Alvinit në kamp në Siri.

 

“Pas 48 orë pa gjumë jemi këtu në përfundim të gjithë kësaj odiseje për të ndarë opinionin tonë lidhur me moskonludimin ndaj me të gjithë një shpjegim lidhur me një shqetësim që e kam marrë prej një numri të konsiderueshëm në Itali, mbi rastin e një Rai-t, kushtuar një të mituri shqiptar në një kamp në Siri.

 

Për fat të keq, ai emision drithërues sipas gjithë përshtypjeve ka lënë të kuptohet se cështja e djalit të mitur është një cështje vullneti i ambasadës tonë në Turqi apo e ambasadorit.

 

E vërteta është se prej disa kohësh unë kam nxjerrë një urdhër, material i klasifikuar, lidhur me personat dhe familjet që gjenden në atë kamp.”- tha Rama.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.