Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Debatet per negociatat, Macron braktisi sallen e mbledhjes ne Bruksel

Presidenti francez Emmanuel Macron ka braktisur mbledhjen e sotme të Këshillit Evropian, pasi është përballur me kritika të ashpra nga shumë kolegë të vendeve të tjera anëtare të BE-së për mos pajtimin në lidhje me hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut, dëshmon për “360 gradë” një diplomat i pranishëm në takim.

Tema e zgjerimit është rihapur përsëri sot nga disa lider të vendeve anëtare, të cilët kanë kritikuar ashpër presidentin Makron për “paaftësinë për të perceptuar pasojat e mos dhënies së një sinjal pozitiv për Ballkanin Perëndimor”.

Ndërkohë, thuhet se presidenti francez i zemëruar ka lëne sallën plenare në ndërtesën “Evropa” në Bruksel dhe eshte larguar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.