Politika

Deshtimi me hapjen e negociatave, PE rezolute per Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut

Pak dite pas vendimit te KE pwr mos hapjen e negociatave me Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut, duket se PE, do te miratoje nje rezolute per dy vendet.

Parlamenti Evropian pritet që në 24 tetor të votojë një rezolutë mbi Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Ansa ben me dije se ky ka qenë vendimi që kanë marrë ditën e sotme deputetët në seancën e Parlamentit Europian.

“Diskutimi mbi deklaratat e Këshillit Evropian mbi Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të mbyllet me një rezolutë që do të votohet të enjten”, ka thënë Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close