Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Refuzimi i negociatave, Kotzias: Macron do te jete pergjegjes per cdo te keqe ne rajon

Vazhdojne kritikat e personaliteteve nderkombetare te diplomacise ndaj presidentit francez Emanuel Macron.

Ish-ministri i punëve të jashtme greke, Nikos Kotzias deklaron se Macron do të jetë përgjegjësi i vetëm për çdo zhvillim të pakëndshëm në rajon pas refuzimit të çeljes së negociatave.

“Pas vetos së Macron, një është përfundimi i marrëveshjes së qeverisë Prespa: ai e minon atë dhe më pas citon rezultate negative të minimit të vet si justifikim”, shkruan Kotzias.

Statusi i Kotzias

Pas vetos së Macron, një është përfundimi i marrëveshjes së qeverisë Prespa: ai e minon atë dhe më pas citon rezultate negative të minimit të vet si justifikim. Prandaj do të jetë përgjegjës për çdo zhvillim të pakëndshëm në rajon.

Leave A Reply

Your email address will not be published.