VIP

Publiku ne kembe, kenga shqiptare “Lule, lule” pushton skenen greke

Kënga njohur shqiptare “Lule Lule” ka fituar zemrat e publikuar grek. Melodia dhe teksti i krijuar nga arbëreshët e Italisë, ngjit në skenën e “The Voice of Greece” nga këngëtarja ukrainase, Angelina Statyeva.

Pavarësisht se nuk e shqipton siç duhet fjalet dhe vargjet, melodia, potenca dhe zëri i Statyeva mahnitën jurinë, e cila kthye karrigen.

Pasi përfundoi së kënduari, Statyeva u shpreh se “Lule Lule” është një këngë e veçantë për të dhe se pikërisht për këtë arsye zgjodhi ta këndonte.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close