Bota

Forcat e sigurise hapin zjarr ndaj protestuesve, vdesin 4 persona

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Bagdad të Irakut. Të paktën 5 persona kanë vdekur, kurse raportohet se edhe 22 të tjerë janë plagosur, si pasojë e hapjes zjarr nga forcat e sigurisë.

Në kryeqytetin irakian, janë duke u mbajtur protesta masive, të cilat mendohet se janë ndër më të fuqishmet të mbajtura kohët e fundit. Protestuesit thanë se kanë parë një trup, i cili ishte hedhur në një kanal pasi ishte ekzekutuar me armë automatike.

Viktimat janë konfirmuar nga persona të pranishëm, kurse Ministria e Brendshme nuk ka dhënë ende detaje në lidhje me personat që kanë ndërruar jetë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close