Aktualitet

Disa fshatra ne Lezhe pa energji per shkak te stuhise

Pas përmbytjeve të mbrëmjes së të mërkurës, 6 nëntor 2019, situata në Lezhë mëngjesin e sotëm duket më e  qetë. Uji është tërhequr nga zonat ku kishte përmbytje mbrëmë, si në Lezhë ashtu dhe në Shëngjin.

Raportohet se ka pasur reshje me intensitet mesatar gjatë gjithë natës.

Ndërkohë probleme ka me furnizimin me energji elektrike në disa fshatra për shkak të dëmtimit të linjave elektrike nga stuhia.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close