Aktualitet

Shpejtesi 173 km/h ne Tirane, ne pak ore u hiqen patenta 14 shofereve

Nje monitorim disa oresh i situates ne Tirane ka konstatuar drejtues mjetesh qe tejkalojne shpejtesine duke ecur me 140- 173 Km/ore. Policia Rrugore tha se kreu kontrolle me Radar për të parandaluar shpejtësine tej normave te lejuara.

140- 173 Km/ore. Drejtues mjetesh qe abuzojne duke perdorur makinen si ✈ ,

Per 180 minuta kontroll me radar duke i monitoruar nga mbikalimi u konstatuan 14 raste te shpejtesise tej normave te lejuara qe varionin nga 140 km/h deri ne 173 km/h.

Radari dhe Polici Rrugor dërguan në OASH 14 drejtues mjetesh, por shkuan shendoshe ne ??? prane familjes megjithese pa patente.

Shpejtësi ✈gati dy here me shume se tabela është rrezik potencial për aksident??

Radari dhe polici rrugor ? ne keto raste ???

Drejtues mjetesh:
Stop shpejtesise fluturuese para se aksidenti tju ndalojë juve. Gjithmone kujtoni: Qarkullojmë më ngadalë për të jetuar më gjatë. Drejto automjetin duke respektuar rregullat e qarkullimit rrugorë; dikush po pret në shtëpi.

Bindjuni policisë rrugore; ndiqni rregullat e trafikut për të shmangur aksidentet. Jeta eshte e shtrenjte, mbrojeni ate.

VID_20191109_WA0015

Sauk-TegPolicia Rrugore kontroll me Radar për të parandaluar shpejtësine tej normave te lejuara.140- 173 Km/ore. Drejtues mjetesh qe abuzojne duke perdorur makinen si ✈ , Per 180 minuta kontroll me radar duke i monitoruar nga mbikalimi u konstatuan 14 raste te shpejtesise tej normave te lejuara qe varionin nga 140 km/h deri ne 173 km/h.Radari dhe Polici Rrugor dërguan në OASH 14 drejtues mjetesh, por shkuan shendoshe ne ??? prane familjes megjithese pa patente.Shpejtësi ✈gati dy here me shume se tabela është rrezik potencial për aksident??Radari dhe polici rrugor ? ne keto raste ???Drejtues mjetesh:Stop shpejtesise fluturuese para se aksidenti tju ndalojë juveGjithmone kujtoni: Qarkullojmë më ngadalë për të jetuar më gjatë.Drejto automjetin duke respektuar rregullat e qarkullimit rrugorë; dikush po pret në shtëpi.Bindjuni policisë rrugore; ndiqni rregullat e trafikut për të shmangur aksidentet.Jeta eshte e shtrenjte, mbrojeni ate.#kontribuodhetinesigurineejetes

Gepostet von Policia e Shtetit am Freitag, 8. November 2019

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close