Lajmi i fundit

Perplasje tek Unaza e Re, nis shembja e shtepive, dy banore e dy police ne spital

Eshte tensionuar situata tek “Unaza e Re” ku IKMT ka nisur aksionin për prishjen e banesave.

Mësohet se nga përleshja mes banorëve dhe policisë janë plagosur 2 banorë dhe janë lënduar 2 efektivë policie.

Ndërkohë që policia ka shoqëruar disa persona në komisariat të cilët u përpoqën të bllokonin aksionin e IKMT-së.

Banorët kanë marrë masa dhe kanë bllokuar rrugën në dy akset e saj. Edhe fadroma të shumta kanë ardhur në Astrir duke filluar punën.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close