Soft

Panik per ‘termet’ ne KLP, çfare nuk u pa nga mbledhja per kandidatet per kryeprokuror

Një moment i tillë shihet në mbledhjen e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, i cili këtë javë zhvilloi intervistat me kandidatët për kryeprokuror. Në një moment, “lëkundet” salla e mbledhjes, duke krijuar panik për tërmet tek anëtarët e KLP.

Edhe këtë javë, e hëna ka nisur me seancë plenare, ku në disa momente shihet kryeministri Edi Rama, që godet me të dyja duart tavolinën e tij, që kruan mjekrën, por edhe me duart vendosur në kokë.

Nuk dihet se çfarë e ka mërzitur Ramën, por kjo javë tashmë dihet që ka qenë shumë intensive për politikën, e cila ka hapur një debat të ri, për përzgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close