Politika

Shqiperia luan ndaj Frances, tifozet ne stadium: Rama ik…!

Nderkohe qe në fushën e blertë po zhvillohej koreografia hapëse e impiantit të ri sportiv “Arena Kombetare”, në shkallët dhe tribunat e tij janë dëgjuar thirrje “Rama ik”.

Tifozët e kanë shënjestruar shpeshherë kryeministrin si “ters”, ndaj dhe me sa duket kanë kërkuar që ai të largohet.

Kjo thirrje e tyre ngjasoi me tepër sikur të ishte një ‘tubim i opozitës; së bashkuar dhe jo një ndeshje futbolli.

Kryeministri Rama ishte i pranishëm në ceremoninë e hapjes së stadiumit së bashku me familjen.

Ai theksoi se këtë ditë e ka pritur me vite të tëra, ndërsa shtoi se data e sotme do të gdhendet në histori për sportin shqiptar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close