Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Arben Malaj reagon ashpër pas pezullimit nga detyra: Tani jam më i lirë për të luftuar me….

Më shumë se i ashpër ka qene Arben Malaj në reagimin e tij ndaj pezullimit nga detyra në këshillin mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë.

Reagimi i Arben Malajt:
“Të dashur miq, sapo më njoftuan se qeveria ka vendosur pezullimin tim si anëtarë i Këshillit Mbikqyrës së Bankës së Shqipërisë.

Tani do ta kem më të lehtë të përballem publikisht dhe ligjërisht me shpifsit dhe abuzuesit me pushtetin.

Falenderoj të gjithë ata që më kanë mbështetur dhe inspiruar që vendit tim ta shërbej me dashuri, profesionalizëm dhe imtegritet.

Sfidat më të paaftet dhe shpifsit i kam fituar përherë moralisht dhe ligjërisht. Asnjë karrike ministrore apo partiake nuk më ka penguar në angazhimet e mia profesionale, shkencore dhe politike. Ju falenderoj”, shkruan Malaj në reagimin e tij

Leave A Reply

Your email address will not be published.