Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Fëmija u shtri në tokë se në spital mungonin krevatet, kryeministri kërkon falje

Pamjet e një fëmije 4 vjeç të shtrirë në dyshemenë e një spitali në Leeds të Britanisë së Madhe janë vendosur në qendër të debatit publik, ndërkohë që vendi përgatitet për zgjedhjet e parakohshme.

Për ngjarjen ka reaguar vetë kryeministri Boris Johnson, i cili u ka kërkuar falje të gjithë pacientëve që kanë patur problematika gjatë trajtimit në spitalet e vendit.

Jack Willment u dërgua në spital pasi familja dyshonte se kishte pneumoni, por atje u përballën me një situatë të pazakontë. Spitali nuk kishte krevate bosh dhe vogëlushi u shtri në tokë, i mbuluar me pallton e mamasë.

Duke vlerësuar punën e mjekëve, të cilët përballen me shumë vështirësi, kryeministri Johnson theksoi se shërbimi shëndetësor në Britani ka nevojë për më shumë investime.

Leave A Reply

Your email address will not be published.