Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Aktorja shqiptare i prek te gjithe: Isha shtatzene kur mesova qe kisha tumor

Adriana Matoshi po vazhdon të jetë një prej aktoreve më të suksesshme në trevat shqiptare. Ajo mbrëmë ka bërë një rrëfim prekës në emisionin Nd’rrimi i Natës me Alaudin Hamitin në Klan Kosova, duke folur për një nga periudhat më të vështira në jetën e saj.

E njëjta tregon se në vitin 2012 ishte diagnostikuar me tumor në kokë gjatë kohës kur ishte shtatzënë me fëmijën e katërt.

E njëjta tregon se në vitin 2012 ishte diagnostikuar me tumor në kokë gjatë kohës kur ishte shtatzënë me fëmijën e katërt.

“E kuptova që nuk është puna e shtatzënisë por që në trupin tim kokën time, e kam një tumor edhe nuk i kam treguar askujt. Atë kohë Blerta më ka thirrur të luaj te “Kthimi”, njëhere i kam thënë jo se nuk mundem, nuk kam dashur të di askush aq më pak prindërit e mi që më kanë vetëm një fëmijë.

Tri ditë ka zgjatur dhe kisha dhimbje të tmerrshme sidomos tek skena e divanit. Ka qenë periudhë e rëndë, e vështirë por që ka kaluar me sukses”, ka thënë mes të tjerash Matoshi.

Adriana së fundmi ishte pjesë e filmit “Zana”, ku pasi përfundoi xhirimet iu desh të shkojë te psikologu për dy muaj radhazi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.