Lajmi Fundit
Just another WordPress site

Shpërthimi tragjik në Bejrut, 30 viktima e 3,000 të plagosur

Autoritetet thane se të paktën 30 persona kanë humbur jetën dhe 3,000 të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë e shpërthimit në kryeqytetin e Libanit.

Ministri i Shëndetësisë Hamad Hasan gjatë një daljeje në televizion beri me dije kete bilanc. Ndërkohe, Marwan Abboud, guvernatori i qytetit të Beirut, ka arritur në vendin e ngjarjes ndërsa nuk i ka mbajtur dot lotët ndërsa fliste për gazetarët.

Abboud i tha një gazetari libanez se aktualisht janë në kërkim të zjarrfikësve që u dërguan për të shuar flakët që nisën përpara shpërthimit.

“Ata erdhën për të luftuar zjarrin dhe tashmë janë zhdukur, u shpreh ai. “Nuk e dimë se ku mund të jenë. Jemi këtu për t’i kërkuar.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.