Operacioni “Porosia”/ Sekuestrohet kanabis dhe arrestohen 2 shtetas, u kapën duke…

Aktualitet
Operacioni “Porosia”/ Sekuestrohet kanabis dhe arrestohen 2 shtetas,

Një tjetër operacion policor antidrogë është finalizuar me sukses, pas një hetimi disa mujor.

Në kuadër të operacionit policor i koduar “Porosia”, u sekuestruan 4.5 kg lëndë narkotike cannabis sativa, si dhe u vunë në pranga 2 shtetasit që ushtronin këtë veprimtari kriminale.

Policia njofton se: Në vijim të punës për parandalimin dhe ndëshkimin e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në DVP Fier, në bashkëpunim me Prokurorinë e Fierit, pas një hetimi disa mujor, u finalizua me sukses operacioni policor i koduar “Porosia”, gjatë të cilit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

A. P., 50 vjeç, banues në Fier,

P. R., 55 vjeç, banues në Fier.

Si rezultat i operacionit, në vendin e quajtur “Rotondo e parkut” , Fier, këta shtetas u kapën me automjetin tip “Honday”, duke transportuar 4.5 kg lëndë narkotike të dyshuar cannabis sativa, e paketuar, gati për shitje.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike” e kryer në bashkëpunim.

ME TE LEXUARAT