Lajmi Fundit
Just another WordPress site

Holandë, Ajaxi fiton me rezultat të pabesueshëm

Në kampionatin holandez, Eredevize, te shtunen u zhvilluan ndeshjet e xhiros së gjashtë.

Në këtë kampionat vazhdon të kryesoj skuadra me futbollin më të bukur, Ajaxi, skuadër kjo e cila sot ka siguruar tre pikë të reja në ballafaqim me skuadrën e Venios të cilën e ka shkatërruar me rezultat 13-0.

Realizimi i golave filloi në minutën e 18’ të ndeshje dhe më pastaj nuk kishte të ndalur deri në minutën e 87 kur edhe u realizua goli i 13-të.

Ajaxi e kryeson remditjen tabelare me 15 pikë, i ndjekur nga Twente me 14 sosh.

Leave A Reply

Your email address will not be published.