Presidenti rus thyen 'akullin' me Turqinë, mesazh ngushëllimi për viktimat e tërmetit

Bota
Presidenti rus thyen 'akullin' me Turqinë, mesazh

Presidenti Vladimir Putin, i ka shprehur ngushëllimet e tij presidenit Rexhep Tajip Erdogan pas tërmetit 6.7 Riheter që ka goditur ditën e sotme në Turqi.

Sipas mediave të huaja, presidenti rus Vladimir Putin i ka dërguar një mesazh presidentit Rexhep Tajip Erdogan ku i ka shprehur ngushëllime për viktimat në Izmir dhe i ka uruar shërim sa më të shpejtë.

“Ju lutemi pranoni ngushëllimet e mia të thella për ata që humbën jetën në tërmetin në Izmir.

Unë ju kërkoj të përcillni trishtimin dhe mbështetjen time për familjet dhe të afërmit e të ndjerit dhe dëshirën time për shërim urgjent për të plagosurit.”-thuhet në deklaratë.

ME TE LEXUARAT