Kokainë brenda kutisë së picave, identifikohet personi që desh shtypi policët me "Benz" në Tiranë

Aktualitet

Kokainë brenda kutisë së picave, identifikohet personi që

Mes pesë personave, të cilët u ndaluan nga operacioni antidrogë në zonën e “Varrit të Bamit” në Tiranë është edhe Gazmir Cami, i cili nuk iu bind urdhrit të policisë për të ndaluar.

Ndërkohë, sasia 1 kg e 128 gram e kokainës ishte futur në një kuti picash.

Blutë e kryeqytetit me anë të një njoftimi zyrtar sqaroi ngjarjen, duke thënë se ndaluan një automjet, për ta kontrolluar, por drejtuesi i automjetit nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të Policisë për të hapur dyert e makinës dhe është larguar me shpejtësi duke rrezikuar jetën e punonjësve të Policisë.

Pas disa minuta ndjekjeje nga ana e Policisë, është bërë i mundur bllokimi i mjetit dhe ndalimi  i drejtuesit të tij, i cili është i shoqëruar në ambientet e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë.

“Policia ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale 1 kilogramë e 128 gramë lëndë narkotike të dyshuar kokainë dhe ka shoqëruar disa persona”, thuhet ne njoftim.

Ndërkohë për incidentin me gazetarin e Neës24, policia thotë: Nga ana e Standardeve Profesionale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit është duke u verifikuar respektimi i proceduarave gjatë ndërhyrjes në operacion, si dhe lidhur me incidentin e ndodhur me gazetarin e TV News 24, z.Ergys Gjençaj.

ME TE LEXUARAT