Kthjellime por edhe vranësira, ulen temperaturat ditën e sotme

Aktualitet

Kthjellime por edhe vranësira, ulen temperaturat ditën e sotme

Moti në vendin tonë ditën e sotme do jetë me kthjellime. Sipas MeteoAlb, ky mot do jetë në të gjithë territorin, por do ndryshojë në vazhdimësi të ditës. Ky ndryshim do prekë qendrën dhe zonën malore, duke rrezikuar reshje shirash, në pjesën veriore.

Shumë shpejt do rikthehet moti i kthjellët. Sipas MeteoAlb, temperaturat do ulen në mëngjes dhe në mesditë, luhatje nga 17 gradë deri në 39 gradë. Era parashikohet të fryjë lehtë me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 - 4 ballë.

ME TE LEXUARAT