Ndihmonin të burgosurit për të ulur dënimin, lihen në burg dy zyrtarët në Elbasan

Aktualitet

Ndihmonin të burgosurit për të ulur dënimin, lihen në

Juristi Gani Shehu dhe kolegu i tij, Lulzim Kaziu dy zyrtarët e burgut te Peqinit që ulën dënimin në mënyrë fiktive me 1 vit e dy muaj burgim për një të dënuar ditën e sotme kanë dalë para Gjykatës së Elbasanit.

Për dy zyrtarët Gjykata ka lënë masën e sigurisë 'Arrest me burg".

Dy zyrtarët u arrestuan më 30 Shtator, 2021.

Mësohet se ata falsifikonin kartelat e ditëve të punësimit dhe për rrjedhoje të dënuarit përfitonin ulje dënimi.

ME TE LEXUARAT