Plagosi me thikë 42-vjeçarin në Berat, arrestohet pas disa orësh autori

Aktualitet

Plagosi me thikë 42-vjeçarin në Berat, arrestohet pas disa

BERAT
Arrestohet autori i plagosjes me thikë të një 42-vjeçari mbrëmjen e kaluar në Berat.

Nga specialistët e Seksionit për Krimet u bë arrestimi i shtetasit G. D., 48 vjeç, banues në lagjen “Kushtrim”, Berat, pasi mbrëmjen e djeshme, pas një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me mjet prerës (thikë), shtetasin G. K., 42 vjeç, banues në lagjen “Kushtrim”, Berat, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Pas marrjes së informacionit, shërbimet e Policisë kontrolluan zonën dhe bënë të mundur lokalizimin, kapjen dhe arrestimin e autorit.


Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.

ME TE LEXUARAT