Shqipëria "mbërthehet" nga flakët, aktivizohet një tjetër vatër zjarri në Fushë Arrëz

Aktualitet

Shqipëria "mbërthehet" nga flakët, aktivizohet një

Një tjetër vatër është shfaqur këtë mbrëmje në Shqipëri, këtë herë në pyjet e Fushë-Arrëzit.

Mësohet se zjarri është në një sipërfaqe pyjore me pisha pranë rrugës së Krrabit. Zjarri është shfaqur në orët e mbrëmjes, ndërsa dyshohet të jetë i qëllimshëm.

Shërbimet zjarrfikëse të Fushë Arrëzit kanë mbërritur pranë vatrës së zjarrit dhe po punojnë për shuarjen e flakëve. Raportohet se flakët janë përhapur në një sipërfaqe të konsiderueshme me pyje pishe.

ME TE LEXUARAT