Shqiptari humb kontrollin në festën e vajzës që dashuronte, qëllon me thikë rivalin e tij

Aktualitet

Shqiptari humb kontrollin në festën e vajzës që dashuronte,

Një shqiptar ka humbur kontrollin në festën e organizuar nga vajza që dashuronte dhe ka qëlluar rivalin e tij nga Italia.


Ngjarja e çmendur ka ndodhur në Firenze dhe kanë qenë pesë minuta çmendur të dy djemve që kanë debatuar ashpër për një vajzë.

Protagonistët janë një 28-vjeçar nga provinca e Sienës dhe një 35-vjeçar me origjinë shqiptare, shkruajnë mediat italiane.

Karabinierët shprehen se diskutimi mes palëve ka qenë për arsye sentimentale. Të dy djemtë kanë qenë mysafirë në festën e së njëjtës vajzës, për të cilën janë konfliktuar. Shqiptari goditi me thikë italianin, e për pasojë, u arrestua nga karabinierët.

ME TE LEXUARAT