Tre lëkundje tërmetesh të njëpasnjëshme lëkundën Shqipërinë, ku ishte epiqendra

Aktualitet

Tre lëkundje tërmetesh të njëpasnjëshme

Në orët e para të mëngjesit të kësaj të mërkure vendi ynë është goditur nga tre tërmete të njëpasnjëshme, ku më i madhi ka qenë 4 ballë i shkallës rihter.

Sipas IGJEUM lëkundjet më të mëdha janë ndjerë 17 km në veri lindje të Koplikut, dhe 28 km në veri të Shkodrës ku shkalla e lëkundjes ka qenë me magnitudën 4.

Ndërkohë dy të tjerët, konkretisht me magnitudë 3.4 dhe 2.1 kanë qenë me epiqendër në Veri-Lindje të Koplikut.

Ndërkohë në lidhje me këto lëkundje nuk ka asnjë informacion në lidhje me dëmet materiale dhe të lënduar. 

Tre lëkundje tërmetesh të njëpasnjëshme

ME TE LEXUARAT