Del nga burgu "Niçja" i Shijakut, lirohen edhe tre anëtarë të grupit "Volvo 4"

Aktualitet

Del nga burgu "Niçja" i Shijakut, lirohen edhe tre

Astrit Avdylaj i njohur ndryshe si “Niçja” i Shijakut është liruar nga qelia. Ai u dënua me 6 vite e katër muaj burg.

Sipas mediave ne Tirane shkak per lirimin eshte bere fakti se te dyshuarit i përfunduan afatet e paraburgimit, ai është lënë i lirë.

Bashkë me të kanë fituar lirinë edhe katër anëtarë të tjerë të arrestuar në kuadër të operacionit “Volvo 4”.

Avdylaj u vu në pranga në vitin 2018, me akuzën e prodhimit dhe trafikut të heroinës.

Grupi i tij ishte pergjuar teksa fliste ne telefon per ceshtjen votash edhe me ish kryebashkiakun e Durresit Vangjush Dako.

ME TE LEXUARAT