Autobusi bie në humnerë, humbin jetën 27 minatorë

Bota

Autobusi bie në humnerë, humbin jetën 27 minatorë

Një aksident me pasoja fatale është regjistruar këtë të shtunë në Peru.

27 punëtorë të një miniere, të cilët po udhëtonin me një autobus, ra rreth 200 metra poshtë një lugine në orët e para të mëngjesit.

Shefi ekzekutiv i Hochschild Mining me qendër në Londër, Ignacio Bustamante u shpreh se të gjithë janë të tronditur nga kjo ngjarje dhe se tashmë ka nisur edhe një hetim i plotë.

ME TE LEXUARAT