Covid-19 e la me pasoja, Berlusconi shtrohet sërish në spital

Bota

Covid-19 e la me pasoja, Berlusconi shtrohet sërish në spital

Ish-kryeministri Italian Silvio Berlusconi është shtruar në spital për shkak të një sëmundjeje të lidhur me kroonavirusin.

Berlusconi u shtrua në spitalin San Raffaele në Milano për shkak “të pasojave të Covid-19” bëri të ditur partia e tij “Forza Italia” në një konferencë për mediat.

Kujtojmë se 84-vjeçari u infektua me virusin vitin e shkruar dhe kaloi 24 ditë në po të njëjtin spital në të cilin ndodhet aktualisht. Ai u nxor nga spitali më 30 prill.

 
Në njoftimin për mediat, partia e përshkroi gjendjen e tij shëndetësore si të mirë, por detaje nuk pati.

ME TE LEXUARAT