Masakra në Malin e Zi, autorin e vrau një qytetar, mes viktimave janë dy fëmijë

Bota

Masakra në Malin e Zi, autorin e vrau një qytetar, mes viktimave

Prokurorja që po ndjek masakrën me dhjetë të vrarë në Malin e Zi, Andrijana Nastiç, njoftoi për mediat se janë gjetur nëntë persona të vdekur në vendin ku ka ndodhur sulmi.

Ajo shtoi se dy të tjerë kanë ndërruar jetë në Qendrën Klinike për shkak të plagëve të marra. Prokurorja tha se në mesin e viktimave janë 2 fëmijë. Ndërsa autori i masakrës, 34-vjeçari rezulton të jetë vrarë nga një qytetar dhe jo policia, siç u raportua më herët.

 

ME TE LEXUARAT