Mediat greke shkruajnë për zjarrin në Ksamil: Flakët duken deri në Korfuz

Aktualitet

Mediat greke shkruajnë për zjarrin në Ksamil: Flakët duken

Një zjarr i madh ka përfshirë fshatin turistik të Ksamlit në Sarandë.

Zjarrëfikëset janë nisur në për të bërë të mundur shurjen e flakëve dhe parandalimin e përhapjen në banesat afër.

Qytetarët sjellin pamje nga flakët që kanë përfshirë kodrën. Flakët duken edhe nga Greqia.

Mediat greke kanë publikuar pamje nga flakët që duken nga Korfuzi.

 

Protothema.gr shkruan se flakën janë përhapur në fshatin turistik. Në video duken flakët e përmasave të mëdha ndërsa nuk dihet ende si janë përhapur ato. 

ME TE LEXUARAT