Nuk gjen qetësi Greqia, tjetër tërmet në jugperëndim të Tilos

Bota

Nuk gjen qetësi Greqia, tjetër tërmet në jugperëndim

Greqia e "pushtuar" nga flakët nuk po gjen qetësi as nga tërmetet.

Një tjetër lëkundje sizmike ndodhi në zonën nëndetëse të Dodekanezit, pranë Tilos i cioli u godit mesditën e sotme nga një tërmet 5.1 ballë.

Tërmeti i ri, me madhësi 4.1 të shkallës Rihter, kishte një thellësi fokale prej 11 kilometrash dhe epiqendra e tij ishte 28 kilometra në jugperëndim të Tilos.

 

ME TE LEXUARAT