Përmbytje masive në Indi, shkon në 136 numri i viktimave

Bota

Përmbytje masive në Indi, shkon në 136 numri i viktimave

Situata e përmbytjeve në Indi është përkeqësuar. Mediat kanë shkruar se ka shkuar në 136 numri i viktimave. Sipas raportit zyrtar, 38 viktima nga Taliye, 180 kilometra në juglindje të Mumbai.

Përmbytje masive në Indi, shkon në 136 numri i viktimave

27 të vdekur nga Satara dhe mbi 10 të tjerë në rrethin e Ratnagiri.

Ndërkohë që ekipet e shpëtimit janë në terren, në kërkim të personave të mbijetuar. Por, moti i keq vijon të pështojë vendin. Kjo situatë sipas meterologëve do vijojë edhe disa ditë.

ME TE LEXUARAT