Po flinte në kazanin e plehrave, aksidentohet për vdekje 13-vjeçari

Bota

Po flinte në kazanin e plehrave, aksidentohet për vdekje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Australi, ku një 13-vjeçar ka gjetur vdekjen nga kamioni i grumbullimit të mbeturinave. Mësohet se i mituri, bashkë me dy fëmijë të tjerë, 11 dhe 12-vjeç, po flinin në koshin e mbeturinave, kur kamioni i grumbullimit të plehrave i ka shtypur.

Mediat vendase shkrujnë se tre të miturit nuk ishin të pastrehë, për këtë, autoritetet përkatëse kanë nisur hetimet, për të zbuluar pse ata po flinin në kosh të plehrave.

ME TE LEXUARAT