Video/ Pamje magjepsëse, 100 balena dalin afër bregut për t'u ushqyer

Bota

Video/ Pamje magjepsëse, 100 balena dalin afër bregut për

Rreth 100 balena janë filmuar duke u ushqyer në brigjet e Uellsit Jugor të Australisë.

Kjo është pjesë e migrimit të tyre vjetor ndërsa udhëtojnë drejt Antarktidës.

"Balenat janë nisur drejt Antarktidës. Kjo është diçka shumë emocionuese, por jo gjithmonë mund ta ndajmë me publikun. Është e mrekullueshme kur kemi video si kjo."

"Është kaq e mrekullueshme që janë kaq afër bregut dhe njerëzit mund t'i shohin. Në bregun australian në 1960 kishte shumë pak balena, ndërsa tani janë rreth 25.000."

Këto shenja të rimëkëmbjes she shtimit të tyre janë shenja pozitive.

ME TE LEXUARAT