Zvicra “gëzon” turistët, heq karantinën për të gjithë shtetet

Bota

Zvicra “gëzon” turistët, heq karantinën për

Qeveria zviceriane ka vendosur që të heqë karantinën për të gjithë shtetet. Sipas mediave lokale, ky rregull nis që nga dita e sotme, ndërsa lajmin e bëri me dije Zyra Federale e Shëndetit Publik një ditë më parë në faqen zyrtare.

Më herët, kjo zyrë nuk lejonte qytetarë nga Mbretëria e Bashkuar, India dhe Nepali që të futen në Zvicër, pasi në këto vende numri i të infektuarve ishte i lartë. Por, nga sot, ky rregull ndryshon./BW

ME TE LEXUARAT