"Biden të reagojë"/ Grenell për tensionet në veri të Kosovës: Manipulim i politikanëve në Prishtinë!

Kosovë&Rajon

"Biden të reagojë"/ Grenell për tensionet në veri

Ish-i Dërguari i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka reaguar lidhur me aksionin e ndodhur sot në Mitrovicën e Veriut.

“Marrëveshja e Brukselit është e qartë dhe duhet të ndiqet – kjo është shkelje e saj”.

“Manipulimet politike nga disa në Prishtinë, para zgjedhjeve lokale të së dielës duhet ndaluar. Kjo është e rrezikshme dhe e pamatur”, është shprehur Grenell


“Joe Biden nuk duhet të heshtë në këtë situatë”, përfundon deklarata e Grenell.

ME TE LEXUARAT