Gjeti një turp të pajetë në det por nuk njoftoi policinë, pranga peshkatarit në Greqi

Kosovë&Rajon

Gjeti një turp të pajetë në det por nuk njoftoi

Në Greqi është shënuar një ngjarje e rëndë. Mediat shkruajnë se një peshkatar teksa po peshkonte ka gjetur një trup të pajetë, duke mos bërë asnjë veprim pas kësaj. Sipas raportimeve, ky peshkatar kur hasi trupin, e la në det, duke mos lajmëruar policinë.

Por, ky veprim është dënuar nga drejtësia greke. Mësohet se peshkatari është arrestuar, me akuzën e mosraportimit të zbulimit të një trupi të pajetë. “Viktima u ngjit në bord dhe më pas u hodh përsëri në det teksa ishte në rrjetë”, tha Roja Bregdetare në një deklaratë. Patrullat detare dolën në kërkim të personit të humbur të cilin më pas e gjeti një polumbar./BW

ME TE LEXUARAT