Videoja që rindërton aksidentin në Kroaci, si doli nga rruga autobusi me shqiptarë

Kosovë&Rajon

Videoja që rindërton aksidentin në Kroaci, si doli nga rruga

Duke iu referuar informacioneve te marra nga autoritetet policore, mediumi kroat, “Dnevnik”, ka rikonstruktuar momentin e aksidentit të autobusit të linjës Frankfurt-Prishtinë, ku humbën jetën 10 persona dhe u lënduan rreth 45 të tjerë.

Sipas ilustrimit që mediumi i ka bërë, vozitësi i autobusit po lëvizte në korsinë jugore, në drejtim të Lipovacit, në kilometrin e 211-të, kur humbi drejtimin dhe doli nga rruga.

"Pasi kaloi në zonën me bar, autobusi i pasagjerëve u rrotullua anash”, thuhet nga Dvevnik.

VIDEO ILUSTRIMI I AKSIDENTIT (Sekonda e 10 dhe ne vazhdim)

ME TE LEXUARAT