Zjarri në Greqi, autoritetet njoftojnë për grimca të dëmshme në atmosferë, i bëjnë thirrje qytetarëve

Kosovë&Rajon

Zjarri në Greqi, autoritetet njoftojnë për grimca të

Zjarri që ka pushtuar Atikën në Greqi, ka shkaktuar një situatë shumë të keqë. Mediat greke shkruajnë se, Observatori Kombëtar i Athinës ka njoftuar se zjarri në zonën në fjalë, ka lëshuar grimca të dëmshme PM2.5.

Për pasojë, autoritetet lokale u kanë bërë thirrje qytetarëve që të mos dalin nga shtëpia dhe të mbyllin dritaret. Një ditë më parë situata ishte shumë e rënduar, por, puna e vazhdueshme duekt se e ka vënë situatën nën kontroll.

ME TE LEXUARAT