Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Pas dorëheqjes nga porti i Durrësit, Belortaja drejt postit të zv/ministrit të jashtëm

belortajaPas dorëheqjes së Drejtorit të Autoritet Portual të Durrësit, Selim Belortja, vendin e tij pritet ta zërë Gazmend Shalsi, i cili më herët ka mbajtur detyrën e drejtorit të Petroliferas në Vlorës.

Këshilli drejtues i portit të Durrësit pranoi sot kërkesësn për dorëheqje të Selim Belortajës, i cili pritet të emerohet zëvendësministër i jashtëm, post të cilin e ka mbajtur për tre vite gjatë qeverisë Berisha.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet