Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

ISIS tregon forcën me raketa e armë kundërajrore

Shtetit Islamik, ISIS i pëlqen ta përshkruajë veten si një forcë luftarake e pathyeshme që arrin suksese territoriale me një efikasitet tejet cinik.

Por vec makinerisë së propagandës, realiteti është krejt i ndryshëm, sikurse dëshmon kjo video nga fushë-beteja.

E filmuar nga kamerat mbi helmetat e luftëtarëve të ISIS, ajo tregon kaosin brenda grupit të milicëve teksa ata përpiqen të luftojnë forcat kurde në Irak.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.