Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Mjeshtri i arteve marciale, ja cfarë i bën trupit me raketën e tenisit

Roger Federer dhe Andy Murray kanë aftësi të mëdha dhe e zotërojnë mirë reketën e tenisit. Ka qene një ekspert kinez i arteve marciale, ka një aftësi tjetër, të cilën e realizon me anë të këtij mejti, që përdoret për goditjen e topit të tenisit.

I veshur me kostume tradicionale të zeza, ky njeri i njohur vetëm si Wanglei, e kalon tërë trupin nëpër hapësirën e zbrazët të reketit.

Në videon e publikuar nga Dailymail, djaloshi nga Kina fillimisht demonstron disa lëvizje ‘kong-fu’, e më pas e rrotullon dorën.

Pastaj, ai shihet duke kaluar në të njëjtën kohë shpinën dhe këmbët, nëpër hapësirën e raketës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.